ПН - ПТ: 9:00 - 19:00 / СБ - ВС: Выходные

Tatami, maty sportowe

Powierzchnia dla treningów, zawodów w szkołach sportowych, studio fitness, szkołach gimnastycznych i klubach sztuk walki.

Tatami i maty sportowe to niezbędny dodatek do gimnastyki, fitnessu, zapasów, jogi i wielu innych sportów. Przedstawiamy szeroką gamę mat sportowych oraz mat tatami wykonanych z elastycznego hipoalergicznego materiału EVA. Są doskonale w utrzymaniu, nie wchłaniają wilgoci, mają dobrą amortyzację i można je łatwo złożyć lub zdemontować nieskończoną liczbę razy, co jest niezbędne podczas treningu lub zawodów w terenie.

Tłoczenie Anti Slide

Maty tatami i sportowe naszej produkcji wyróżnia reliefowa faktura powierzchni - Anti Slide. To specjalne tłoczenie doskonale zapobiega ślizganiu się podczas treningu lub ćwiczeń, a ponadto zwiększa przyczepność tatami lub maty do stóp sportowca.

Specjalne mocowanie

Nasze maty tatami mają unikalny system mocowania na jaskółczy ogon. To nie tylko całkowicie eliminuje między tatami, ale także pozwala na złożenie pokrycia o wymaganej konfiguracji dowolnego rozmiaru w ciągu kilku minut.

Amortyzacja

Maty EvaLine i tatami są odporne na uderzenia i mają dobre właściwości amortyzacyjne. To znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji w wyniku upadku, a także zapewnia dodatkowy poziom ochrony mięśni i stawów sportowca.

Maty sportowe i tatami - niezbędny sprzęt do treningu

Gimnastyka, treningi, fitness i wiele innych sportów wymaga specjalnych mat sportowych lub tatami. Ponieważ podczas treningu upadki i uderzenia są nieuniknione, maty tatami pomogą zminimalizować ryzyko kontuzji. Ponadto wykonywanie różnych ćwiczeń czy rozciąganie jest o wiele wygodniejsze i łatwiejsze na matach.

Maty pomagają zminimalizować obrażenia spowodowane uderzeniami i upadkami.

Rodzaje mat i ich cechy

Maty sportowe zazwyczaj dzieli się na kilka grup w zależności od ich przeznaczenia i dyscyplin, a mianowicie:

  • gimnastyczne;
  • maty tatami;
  • dziecięce;
  • maty zwijane;
  • składane.

Każda kategoria tych mat ma swój własny poziom twardości.

Najpopularniejsze są dziś maty gimnastyczne, ponieważ mogą być używane nie tylko na treningu gimnastycznym, ale także na obozach, w klubach sportowych, szkołach i przedszkolach. Te sportowe maty są wystarczająco mocne, aby amortyzować upadek.

Maty dziecięce są mniej sztywne, mają małe rozmiary i jasne kolory. Wykonane są z nowoczesnych materiałów.

Maty rolowane są najczęściej używane do fitnessu i jogi, a ponieważ są łatwe do zwijania i transportu, często są używane do uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Maty składane charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i niewielką wagą. Na przykład tatami EVA. Są lekkie, posiadają antypoślizgową powłokę i nie wymagają wysiłku podczas montażu i demontażu. Maty tatami na jaskółczy ogon mają najtrwalszy system mocowania, można je montować i demontować nieskończoną liczbę razy, nie tracąc przy tym wyglądu i sztywności. Dlatego dzisiaj maty tatami wykonane z materiału EVA są najlepszą opcją da zawodów i treningów w terenie.

Rodzaje mat sportowych

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka opcji mat sportowych. Wszystkie mają swoje własne cechy.

  • Wtórne maty piankowe z tego materiału zaczęto produkować w czasach Związku Radzieckiego. Dziś maty sportowe PVV nie są już tak popularne. Wynika to z faktu, że silnie chłoną wilgoć, kruszą się i szybko się łamią.
  • Pianka polietylenowa - maty wykonane z tego materiału są nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia. Takie maty i tatami są trwałe, elastyczne, nie wchłaniają wilgoci i mają dobrą amortyzację.
  • EVA - produkcja mat tatami i mat sportowych z tego materiału nabiera dziś tempa. Maty EVA i tatami są hipoalergiczne, odporne na wysokie temperatury i hałas, odporne na wilgoć i chemię gospodarczą, posiadają unikalne tłoczenie Anti Slip zapobiegające ślizganiu, są odporne na wstrząsy, mają doskonałą amortyzację, zmniejszają ryzyko obrażeń przy upadku oraz zapewniają dodatkową ochronę stawów i mięśni sportowca. Tatami posiadają unikalną metodą mocowania “na jaskółczy ogon”, dzięki czemu można je łatwo złożyć i zdemontować. Jest to bardzo przydatne podczas zawodów w terenie.

Oferujemy maty i tatami

Nasze maty tatami charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Gwarantujemy, że są one bezpieczne dla zdrowia dorosłych i dzieci. Nawet maluchy mogą na nich trenować. A co najważniejsze, dzięki doskonałej amortyzacji, ryzyko kontuzji podczas treningu czy zawodów jest zredukowane do minimum.

Jako pierwsi rozpoczęliśmy produkcję mat tatami EVA w Ukrainie. Znamy wszystkie cechy tego materiału i jesteśmy gotowi stworzyć tatami o wymaganej sztywności, rozmiarze, konfiguracji i kolorze.

Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie pytania, wykonamy zamówienie i dostarczymy je na czas.Masz pytania?

Napisz do naszego menadżera do spraw kluczowych klientów

Sławucki Wład
[email protected]

+38 (067) 156 14 96

Napisz do nas